Populaarseimad Pärnu piirkonnad turistide seas

1996. aastast suvepealinnatiitlit kandev Pärnu linn on populaarne sihtkoht nii siseturistide kui ka välisturistide hulgas. Pärnu linnas elab umbes 40 000 inimest ning suveperioodil tõuseb rahvaarv märkimisväärselt. Seda tänu pikale rannajoonele, romantilisele väikelinna miljööle ja tihedale kultuuriprogrammile, mis meelitavad aastas Pärnusse umbes miljon külastajat. Enim välisturiste saabub linna Soomest, Rootsist, Lätist ja Saksamaalt, kuid suvepealinna vastu tunnevad huvi muuhulgas ka Dubai, Malaisia ja Aasia riikide kodanikud. Järgnevalt toome välja kolm populaarset Pärnu piirkonda sise- ja välisturistide hulgas.

Allikas: Canva.com
Allikas: Canva.com

 

Rannarajoon

Pärnu linna üks populaarseimaid ja ka kallimaid piirkondi nii turistide kui kohalike hulgas on rannarajoon. Pärnumaa kinnisvarabüroo andmetel tehti korteriomanditega 2021. aastal Pärnu linnas kokku umbes 1100 tehingut. Neist kõige kallimad asusid justnimelt rannarajoonis. See ala on paljude suvitajate meelispaik, sest liivane rand asub kiviviske kaugusel. Jalutuskäigu kaugusele jääb kesklinn, kuhu saab hõlpsasti liikuda ka ühistranspordiga. Samuti on objektide läheduses mitmeid toidupoode, parke ja veekeskuseid.

Rannarajooni piirkonnas on viimaste aastate jooksul valminud mitmed uusarendused, mis on valdavalt kahe- ja kolmetoalised. Sellel aastakümnendil valminud korterite ruutmeetri hind on keskmiselt 3000-5000 eurot. Vanemate korterite hind ruutmeetri kohta on veidi madalam, ulatudes keskmiselt kuni 4000 euroni. Kinnisvara hindaja sõnul lisab objektidele väärtust terrassi, panipaiga, sauna ja/või kindla parkimiskoha olemasolu. Rolli mängib ka ehitise energiaklass, sest madalamad kommunaalkulud muudavad korteri atraktiivsemaks. 

Nii välismaalased kui ka eestlased ostavad kinnisvara investeerimise eesmärgil. Suvehooaeg on korterite lühi- ja pikaajaliseks välja rentimiseks kõige magusam aeg ning rannarajooni kortereid broneeritakse aktiivselt juba kevadel. Potentsiaalsed üürnikud peavad objektide puhul oluliseks seda, et sealt leiaks kõik eluks vajaliku alustades kuivatiga ja lõpetades rösteriga. Samuti pööratakse tähelepanu puhtusele ja sisekujundusele. Eriti hinnas on korterid, kuhu on lubatud lemmikloomad, olgu nendeks siis kassid või koerad. Koodlukkudega varustatud sissepääsud muudavad nii üürniku kui omaniku elu lihtsamaks, sest neid saab hallata ka distantsilt.

Kesklinn

Allikas: Canva.com
Allikas: Canva.com

Üks nõutumaid Pärnu piirkondi on kesklinn, kus asuvad muuhulgas ajaloolised vaatamisväärsused, kaubanduskeskused ja söögikohad. Jalutuskäigu kaugusele jäävad Rüütli tänav, Endla teater ja Lastepark. Kesklinnas on müügil oluliselt rohkem kortereid kui rannarajoonis. Ka hinna osas on rohkem mängimisruumi, sest ruutmeetri hinnad jäävad umbes 1000-6000 euro vahele. Kõige rohkem on turul kolmetoalisi kortereid ja samuti on rohkelt müügis kahetoalisi kortereid. Loomulikult on kesklinnas ka ühetoalisi ja nelja või enama ruumiga objekte. 

Soolasema hinnaga korterid asuvad valdavalt südalinnas või Vanasadama kvartalis. Hinna krutivad kõrgemaks asukoht, merevaated ning erilahendused. Uusarenduste sisustamisel on kasutatud võimalikult palju kauakestvaid ja kvaliteetseid materjale. Samuti asuvad kesklinnas väärika ajalooga hooned, mille renoveerimisel on kombineeritud tänapäev ja minevik. Nii asuvadki kortermajade esimesel korrusel tihtipeale erinevad äripinnad ning korterites on kõrged laed ja palju avarust.

Sarnaselt rannarajoonile, tasub ka Pärnu kesklinna soetada kinnisvara, mida hiljem välja üürida. Kesklinna üürihinnad on pisut taskukohasemad siseturistidele ning seega võib sobiva üürilise leidmine lihtsam ja kiirem olla. Küll aga on suvepealinna eripäraks see, et madalhooajal võib olla keerulisem korterile üürilisi leida. Õnneks asub kesklinna vahetus läheduses Tartu Ülikooli Pärnu kolledž, mille tudengid jõudsalt üüriturgu elavdavad.

Eeslinn

Kesklinna kõrval asub eeslinn, mille soodsamad hinnad meelitavad ligi siseturiste, aga ka rahulikumast keskkonnast lugu pidavaid välisturiste. Korterite keskmine ruutmeetri hind selles piirkonnas on 1000-2000 eurot ning üldiselt jäävad korteri hinnad alla 100 000 euro. Valdava enamuse kinnisvaraportaalides olevatest korteritest moodustavad kahetoalised korterid, ent hea õnne korral võib müügist leida ka ühetoalisi või kolmetoalisi objekte.

Eeslinna korterid on veidi vanemad ning objektide ehitusaastad jäävad üldiselt eelmise sajandi lõppu. Küll aga on hoonete üldmulje siiski viisakas, sest enamus kortermajad on renoveeritud. Ka seest näevad korterid viisakad välja ning seetõttu sobivad need lühemaks või pikemaks peatuspaigas turistidele, kuid piirkond on hinnatud ka pärnakate seas. Atraktiivsemad on hooned, millel on terrass või rõdu ning kindel parkimiskoht. Lisaks on eeslinnal ka hea ühistranspordiühendus teiste linnaosadega ning piirkonnas asuvad kauplused, spordihoone, kool ja lasteaed.

Pärnu linn on tegelikult piisavalt pisikene, et pikema jalutuskäigu, autosõidu või ühistranspordiga saab nii kohalik kui ka turist hõlpsasti soovitud piirkonda liikuda. Samas jagub suvepealinnas avastamist igas rahvuses ja vanuses paaridele, sõprusringkondadele ja peredele. Üritusi toimub loomulikult rohkem suveperioodil, mil linn on rahvast täis. Näiteks iga aastal juunikuu teisel nädalavahetuse toimub Grillfest, mis on kohtumispaigaks hea toidu austajatele. Weekend Festival Baltic on nii eesti kui välismaa noorte seas väga populaarne muusikapidu, kus astuvad ülesse artistid kodumaalt ja kaugemalt. 

Kuurortlinnas asub ühtekokku lausa üheksa spaad, millest ehk tuntuimad on Hedon Spa & Hotel, Wasa Resort, Tervise Paradiis ja Estonia Resort Hotel & Spa. Kultuuripuhkuse raames tasub muuhulgas külastada Endla teatrit, Pärnu Kontserdimaja ja Pärnu Muuseumi. Soomaa ja Matsalu rahvuspargis jagub avastamist igasse aastaaega. Kindel on see, et suvepealinnas leiab igal ajal tegevust nii kohalik kui ka kaugemalt tulnud külaline.