Majutus Pärnumaal

Majutus Pärnumaal tähendab enamasti just ööbimist Pärnu linnas, sest seal asuvad peaaegu kõik Pärnumaa majutusasutused. Siiski ei tähenda see seda, et soovijatel ei ole võimalik leida majutust väljaspool Pärnut. Nimelt kulgeb päris suur osa Pärnumaa rannikust mere äärest ning erinevates mereäärsetes külades tegutsevad erinevad väikesed kuid head majutusasutused. Majutus Pärnu lähedal maksab kindlasti vähem kui majutus linnas.

Lepanina Hotell

Üks hea näide on Lepanina hotell, mis asub Pärnu linnast umbes 55 km kaugusel. Läti-Eesti piir jääb vähem kui 30 km kaugusele. Hotell asub otse mere ääres ning on väga unikaalne. Kokku on majas 34 tuba ning ka bungalot.  

See on hea koht, kus korraldada firmaüritusi kuid ka tulla puhkama perega. Hotelli ümbritseb männimets ning looduskaitse alad. Hotell on hea viis nendele, kes soovivad linnamelust eemale minna. Lisaks on suureks plussiks ka see, et toahind on võrreldes Pärnu linna hotellidega palju odavam. Mainimata ei saa jätta ka seda, et hotellis on olemas ilus välibassein.

Mitte kaugel ei asu Kosmonautika Puhkekeskus, mis on oma nime saanud selle järgi, et Nõukogude Liidu ajal käisid seal puhkamas vene kosmonaudid ja teadlased. Puhekeskus pakub tavalisi tubasid kuid ka kortereid, mis tähendab, et koos magamistoaga on olemas ka köök, kus endale süüa teha. Koht ise asub täpselt Läänemere kaldal ning pakub samuti head võimalus linnast välja saamiseks. Lisaks saab rentida rattaid, et ümbrust avastada. Puhkekeskuses on kokku 9 tuba, mis tähendab, et koht pole ülerahvastatud. Suvisel ajal toimub seal vahepeal ka erinevaid välikontserte.

Kõveri külas asub Kõveri puhkekeskus. Sealsetes puhkemajades saab ööbida kuni 32 inimest. Neil on valikus üks suurem puhkemaja, kaks sunamaja ning kämpingmajad. Lisaks saab seal proovida vibulaskmist ning paintballi. Loodushuvilised saavad matkama minna kohalikule matkarajale. Olemas on ujumisvõimalused ning lisatasu eest saab endale rentida tünnisauna. Grillida saab ka.

Kui eesmärgiks on ikka leida majutus Pärnus, siis peaks broneerimise tegema võimalikult varakult. Soovitada võib Pärnu suurimaid hotelle, kuhu on parim võimalus leida tubasid. Samuti asuvad need otse mere ääres. Linna suurimaks hotelliks on Strand, kus on ühtekokku 187 tuba. Majas on olemas spaa, jõusaal ning lisaks suleti sealne ööklubi, mis aastaid külastajatele probleeme tekitas. Lisaks asub mere ääres Tervise Paradiis, mis on suuruselt teine hotell linnas. Majas on suur veepark ning on eelkõike seetõttu just sobilik peredele. Seal on palju tegevust lastele. Kui suured hotellid teile ei sobi, siis asub rannas veel legendaarne Rannahotell, mis peaks olema sobilik neile, kes soovivad ööbida otse rannas.