Ehitus- ja sisustustöödeks ei pea sõitma Pärnust Tallinna, et leida laia valikuga kaupluseid. Peamised ehituse ja mööblipoodide ketid on esindatud ka Pärnus. Peab lihtsalt teadma, kust neid otsida ja esiteks millisesse piirkonda suunduda. Paljud ehitus- ja mööblipoed pakuvad ka e-poest toodete Pärnu poodidesse tellimise võimalust.

Ehituspoed

Enamus Pärnu ehituskauplustest asuvad Pärnu Kaubamajaka lähiümbruses sh Espak, Ehituse ABC, Bauhof ja teised. Kõige parema valikuga on K-rauta ehituspood, mis asub Papiniidu 2a ja asub Pärnu Kaubamajaka ja Pärnu uue silla vahel.

Linna erinevates piirkondades on veel väiksemad ehituspoed. Pärnu turu juures asub Pärnu REV, kesklinnas jõe ääres asub aga väiksemate poodide valik on piiratud ja mitmed neist on keskendunud kindlamatele tootekategooriatele. Soovite vältida järjekorras seismist või riiulite vahel otsimist, siis paljudel Pärnu poodidel on olemas ka oma e-poed, mis võimaldavad tooted juba ette ära tellida ja neile kohe järele minna ilma poodi astumata, näite ainult arvet ja sõida kaubaga minema. E-poest koju tellimise võimalused ei ole kõikidel poodidel aga sarnased ja nendega tutvumiseks peab hoolega lugema e-poe tingimusi.

Mööblipoed

Pärnu ei ole küll tuntud rikkaliku kaubanduskultuuri osas. Tegemist on siiski Hansalinnaga ja mitmete kaubanduskeskuste ning arvukate poodide olemasolu õigustab seda. Tänapäeval on kaubandus liikunud suurte kaubanduskeskuste juurde, seda ka Pärnus. Peamisteks on Port Artus 1 ja 2, Pärnu Keskus ja Pärnu Kaubamajakas.

Ostlemine ja eriti mööbli ostlemine ei ole kindlasti esimene asi, mis torkab pähe Pärnule mõeldes või seda külastades, siis valikuid on piisavalt. Eesti suuremaid mööblikaupluste kette Home4you Pärnu esinduse leiate juba tervitamas vana silla juures Sillakeskuses. Lähedal asub Kaubamajakas, milles on mitmeid mööblipoode.

Kesklinnas ei ole küll palju mööblipoode aga Port Arturist ja Pärnu Keskustest leiate mitmeid poode, millest leida endale sobilikku sisustust või erinevaid sisustuselemente.