Kuidas ühendada telgid ja mugavus? Meil on vastus olemas!

Pole saladus, et suvisel ajal on majutuskohtade leidmine keerulisem, kui teistel aastaaegadel. Seda saab aga lihtsustada, kui laiendada oma otsinguid ning kaaluda erinevaid variante. Telgid ja telkimine käib justkui käsikäes kohtadega, kus ei näe teise puhkaja varjugi, söögi tegemiseks on vaja kaasa võtta priimus ja korralikust tualetist võid vaid unistada. Aga miks neid piiranguid järgida, kui saab ka teisiti?

Rohkem variante ka populaarses sihtkohas

Eesti suvepealinnas Pärnus, selle lähiümbruses ja teistes armastatud puhkekohtades on rohkelt majutusasutusi, kus lisaks kämpingumajakeses või hotellis peatumisele on oodatud ka need, kelle eelistatud magamiskohaks on telgid. Kes pole varem kasutanud majutuskoha pakutavaid telkimisvõimalusi, siis nüüd oleks ideaalne aeg seda vähemalt kaaluda. Kaotada ei ole ju midagi! Hansapost e-poest saad telgi kiiresti kätte ja võidki puhkusele suunduda.

Reeglina on majutuspaikades kindlad alad, kuhu külastajad saavad oma telgid püsti panna, ent isegi selliselt on need paindlikumad kui valmisehitatud majakesed. Varakult broneerides või varakult kohale jõudes, saad vabaduse valida telgiplats, mis sulle kõige rohkem meeldib. Olgu selleks siis päikesele avatud nurk, laste mänguväljakule kõige lähim variant, mõnusalt varjuline ala või lihtsalt teistest telkidest kõige kaugemale jääv plats.

Mõeldud kõigile, kes hindavad head puhkust

Kuigi seaduse järgi võib Eestis telgid püsti panna pea igal pool, on aegu, kus sooviksid telkida ja samas nautida elementaarseid mugavusi. Majutuskohas telkimine on sellises olukorras ideaalseks lahenduseks.

Mõned telkimisplatsid tulevad individuaalseks kasutamiseks mõeldud lõkkeplatsiga ja istumisnurgaga, kuid tihtipeale võid oodata rohkematki. Paljud majutuskohad pakuvad võimalust kasutada samu teenuseid ja boonuseid, mida pakutakse nelja seina vahel ööbijatele. Pesuruum, tualett, tihtipeale varjualune või isegi ühisköök!

Majutuskohas telkimine aitab matkamise ja telkimisega alustamise hoopis lihtsamaks muuta! Võimalus kasutada teatud mugavusi, julgustab telkima ka siis, kui reisid koos lastega või plaanid ise esimest korda elus telgipuhkust. Lisaks on telgid oodatud sealgi, kus puuduvad traditsioonilised majutusvõimalused, ehk hea variant olenemata sellest, kas suundud puhkusele autoga, rattaga või jalgsi.

Samad võimalused, odavam hind

Puhkusereisi planeerides oled tõenäoliselt märganud, kui suure ampsu võtab eelarvest majutus. See kulu on märkimisväärselt suurem, kui piirdud üksnes hotellide, hostelite ja matkamajakeste broneerimisega. Võid üllatusega avastada, kui palju madalam on telkimiskoha eest makstav tasu. Reeglina on see kordades odavam ka kõige madalama hinnaga toakesest või majakesest. Seda ka siis, kui arvestad sisse Kaup24 e-poest soetatud telgi ja teiste magamisvahendite hinna.

See tähendab, et saad kodust kaugemal puhkamist lubada endale ka siis, kui eelarve on piiratud. Ja veelgi parem, ühe suvise reisi asemel saad minna kahele-kolmele või pikendada reisi mitme öö võrra! Ära unusta sedagi, et kui plaanid nagunii võimalikult palju ümbruskonnas ringi vaadata, on telgid täiesti piisavaks öiseks magamiskohaks. Miks kulutada hunnikutes raha toale, kui kasutad seda vaid loetud tundide jagu?

Telgid muudavad puhkuse eriliseks

Vahet pole, kas küsida lapselt, teismeliselt või täiskasvanult, isegi oma koduaias telkimine on juba paras seiklus. Pole vaja arvata, et telkides majutuspaiga territooriumil, mitte metsasügavustes, sa millestki ilma jääksid. Äge kogemus ja puhkus on see nii või naa. Ehk paki aga väike matkatelk või suured telgid kaasa ning mine puhkusele!